הדברת מכרסמים

כידוע בישראל ישנם סוגים רבים של מכרסמים, אך שניים מהם נפוצים ביותר בקרבת האדם. הראשונים בניהם הם העכברים. עכברים הינם יונקים בעלי כושר הישרדות גבוה, אומניבורים (אוכלי כל), לא בררניים במזונם אך מעדיפי מזון צמחוני. העכבר ידוע בזריזותו וביכולת שלו להיכנס דרך חורים קטנים מאוד- אפילו פחות מסנטימטר אחד, מה שמאפשר לו לשרוד בסביבת האדם. יש לו יכולות טיפוס מדהימות וכושר רבייה מהיר.

המכרסם השני קצת פחוד נחמד- הן החולדות. ישנם שני סוגי חולדות המזיקות לאדם: חולדת החוף- שבדרך כלל נמצאת בביובים וניזונה בעיקר ממזון בשרי, וחולדה מצויה- שנמצאת בדרך כלל בעליות גג, עצים ומקומות גבוהים וניזונה בעיקר ממזון צמחי. למרות העדפתם למזון מסויים, שני הסוגים לא ממש בררניים כאשר הם רעבים, הם בעלי יכולת הישרדות גבוהה ויכולים להיכנס לחורים קטנים מאוד.

אז אם נתקלתם במכרסם וצריכים פתרון, אנו כאן לרשותכם.

למה חץ הדברות?

כי אנחנו פוגעים בול במטרה!

הדברת חולד

דבר ראשון לפני שנתחיל, חולד ( חפרפרת ) זה לא חולדה. הדברת חולד אינה מבוצעת כמו שמבוצעת הדברת חולדות וגם כדאי שתדעו להבחין האם יש לכם עסק עם חולד או עם חולדה, לפני שאתם מזמינים שירות הדברה נגד חולדות. חולד הוא בעל חיים החי מתחת לפני הקרקע ומעביר את רוב זמנו בחפירת מחילות בעומק של 30 עד 60 ס"מ מתחת לפני הקרקע. הרבה אנשים מתבלבלים בין חולד לחפרפרת , החפרפרת לא נמצאת באזורינו החולד לעומת זאת כן החולד נכנס לקרקע ויוצר פתח כניסה, חופר מחילה באורך ובנתיב מסוים ויוצא מן הקרקע בפתח היציאה. ליד כל פתח אפשר לזהות תלולית עפר כתוצאה מפעולת החפירה. חולד כזה יכול לעשות נזק רב מאוד לגינה ולשדות חקלאיים, כשהמחילות פוגעות בשורשי הצמחייה וגורמים להרס מוחלט שלהם. על כן, אם אתם נתקלים בסממנים אלה של נוכחות חולד הדברה הוא הפתרון שאתם זקוקים לו ובמהירות.

 

איך מדבירים חולד?

הדברת חולדים יכולה להתבצע במספר טכניקות שהיעילה ביותר שבהן היא הטמנת רעל מגורען בתוך המחילות שחופר החולד. לשם כך נדרש איש מקצוע כדי לאתר את המחילות ולזהות את המחילות בהן פעיל החולד. במחילה כזאת יש להחדיר את הרעל אל עומק המחילה ולבצע איטום של פתחי המחילות בכדי להבטיח שהחולד יגיע אל מיקום הרעל. שימו לב שסגירת כל הפתחים תמנע מהחולד להיכנס אל מערך המחילות שלו מלכתחילה ולכן גם נושא זה דורש מיומנות בזיהוי נתיבי המחילות בהתאם למיקומי הפתחים, סיבה טובה נוספת להזמנת איש מקצוע המתמחה בביצוע הדברת חולדים. ישנן גם טכניקות הדברה המבוססות על מלכודות אך אלו פחות יעילות. הדברה אלקטרונית המיועדת להטריד את החולד ולסלק אותו מן האזור, נחשבות ליעילות לזמן קצר בלבד.

 

הדברת חולדות ועכברים – סיפור אחר

לעומת המשימה של הדברת חולד באמצעות הצבת רעל במחילות תת קרקעיות, הדברת חולדות ועכברים מבוצעת מעל פני השטח באמצעות מלכודות ותיבות האכלה המכילות רעלים ומוצבים בחצר קשורות ומאובטחות ע"י נעילה על מנת לשמור על מקסימום בטחון של בני הבית וחיות המחמד. יחד עם זאת, פיזור של מלכודות ללא מחשבה לא יסייע במיוחד, שכן מדובר בבעל חיים חכם מאוד ביחס למרבית המזיקים שאתם מכירים. הדברת חולדות ועכברים יכולה להתבצע גם בצורה הומנית מאוד וגם בצורה יעילה מאוד ובתנאי שהיא מבוצעת על ידי אנשי המקצוע המתאימים. בהזמנת שירות הדברת חולדות מחיר השירות יכול להשתנות בהתאם לסוג המלכודות בהן נעשה שימוש ובהתאם למתודולוגיה המיושמת. בהיבט זה, אם אתם חושבים ששירות איכותי, מקצועי ויעיל אמור לעלות גם יותר יקר, אתם טועים. פעמים רבות, דווקא גורמים מקצועיים שלא מכירים את התחום, ומתייחסים לעיסוקם רק כמקור פרנסה ללא שום אינטגריטי מקצועי, הם אלה שיגבו מכם את המחיר הגבוה ביותר. על כן, חשוב מאוד לבחון את היכולות המקצועיות של הגורם המקצועי הנבחר ולא לבחור בו על פי כללי אצבע כמו מחיר השירות.

בחברת חץ הדברות מבינים טוב מאוד את ההבדל בין חולד וחולדה ובין המשימה של הדברת חולד לבין המשימה של הדברת חולדות. לחברה מתודולוגיות הדברה ייעודיות לכל אחד משני סוגי המזיקים הללו וכל פעולות ההדברה שלנו מבוצעות בצורה מקצועית, יסודית ויעילה תוך הקפדה של יישום הומני של אמצעי ההדברה והבטחה תוצאה מושלמת במאה אחוז ללקוח. לפרטים נוספים והזמנת שירות הדברה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 054-6555868.

Call Now Button דילוג לתוכן